THDÖK 1. Hemşirelik Öğrencileri Sempozyumu

26 Kasım, 2019

Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu (THDÖK) ve Komisyonun Temsilcilikleri Tarafından 23 Kasım 2019 tarihinde “THDÖK 1. Hemşirelik Öğrencileri Sempozyumu” düzenlenmiştir.

Sempozyumda; “Özel Dal Hemşiresi ve Uzman Hemşire Kimdir? ”teması işlenmiştir. THD Öğrenci Komisyonu Başkanı Leyla Demir ve sempozyumun gerçekleştirilmesine ev sahipliği yapan SBÜ Gülhane Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Emine İyigün’ün açılış konuşmalarını takiben THD Başkanı Prof.Dr.Sevilay Şenol Çelik’in“THD faaliyetlerini, mesleki örgütlenmenin önemini, hemşirelik eğitimine ilişkin sorun ve soruları” içeren sunumu ile devam edilmiştir. Sempozyumun değerli konuşmacılarından Prof. Dr. Sultan Kav, Hem. Sercan Karadağ, Uz. Hem. Semine Aydoğan, Hem. Tülay Yakut, Dr.Öğr. Üyesi Neşe Mercan ve Dr.Öğr. Üyesi Nilgün Kuru Halıcı “uzman hemşire ve özel dal hemşiresi nedir, hemşirelikte özel dal derneklerinin faaliyetleri ve kahkaha yogası” konularını sunmuşlardır. Prof.Dr. Saadet Ülker’de konuşmalarıyla katkıda bulunmuştur.

Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğrencilerimizi tebrik eder, ev sahipliği yapan Gülhane Hemşirelik Fakültesine, Özel Dal Derneklerinin Değerli konuşmacılarına, uzaklığı sorun etmeden Türkiye’nin farklı illerinden gelen THDÖK Temsilciliklerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, sevgilerimizi sunarız.